Kontenery IBC

Magazynowanie przedmiotów nie zawsze jest takie łatwe, jak może nam się wydawać. W zależności od składowanego przedmiotu, przebiega ono zupełnie inaczej. Utrudnione jest to szczególnie w przypadku magazynowania cieczy.

Tego typu produkty muszą być przechowywane w jakiś innych pojemnikach. Są to często kontenery IBC o pojemności tysiąca litrów. Ich kształt przypominający sześcian pozwala na bardzo łatwe składowanie takich kontenerów. Dzięki temu można składować kontener jeden na drugim.

Aby nic się nie połamało, takie kontenery są obudowane w metalowe siatki. Plusem ich używania jest składowanie cieczy w większej ilości w jednym pojemniku. Pozwala to na koncentrację jej w jednym miejscu, zamiast w kilku innych, ale mniejszych pojemnikach. Ułatwia to bardzo także dalsze składowanie i przemieszczanie. Skraca to czas załadowania produktów na samochód lub do magazynu, a także przemieszczanie ich pomiędzy tymi obiektami. Dlatego o wiele bardziej opłaca się zainwestować w pojemniki IBC, ponieważ oszczędza to czas ich operowania. Mają one dwa otwory wylotowe i jeden wlotowy, o dużej średnicy. Dzięki temu taki kontener może zostać szybko wypełniony oraz opróżniony. Jest to kolejnym plusem.

Łatwiej opróżnia się większe pojemniki niż małe, i na pewno zajmie to mniej czasu. Każdy taki pojemnik stoi na zazwyczaj drewnianej palecie. Sam jest za to wykonany z plastiku. Jest on odporny na różne inne substancje, przez co nie zostanie on łatwo zniszczony i będzie chronić produkt w środku. Kontenery są najczęściej spotykane w kolorze białym. Zapewne to także ma jakieś znaczenie. Mogą być składowane w magazynach. Widzi się je także na zewnątrz. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby były akurat tam składowane.